KMS-PT, s.r.o. zastupuje firmu MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY-Plastic Technology(MHI-PT) od roku 2003 na území strednej Európy s dôrazom na Slovenskú a Českú republiku. Táto aktivita spočíva v predaji vstrekovacích strojov a ich záručného a pozáručného servisu.

Pracovníci firmy KMS-PT, s.r.o. majú dlhoročné skúsenosti s rôznymi technickými aplikáciami v oblasti spracovanie plastov vstrekovaním, skúsenosti niektorých pracovníkov sú viac ako 20-ročné.

PLNE ELEKTRICKÉ VSTREKOVACIE STROJE firmy MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES, LTD.

Mnohé vstrekovne dlhodobo zápasia s výrazným tlakom zo strany svojich zákazníkov na zvyšovanie kvality výrobku, znižovanie ceny výrobku, spoľahlivosť dodávok a v neposlednom rade aj  na modernizáciu strojového parku. Na všetky tieto problémy existuje jednoduché riešenie a to sú plne elektrické vstrekovacie stroje.

V našom teritóriu sú novinkou. Mnohí o nich počuli, niektorí ich videli a zopár šťastlivcov ich má. Avšak tieto stroje spoľahlivo fungujú už skoro 20 rokov. Ich zrod nájdeme v krajine, ktorá udáva trendy v technickom pokroku – v Japonsku. Tento fakt sa odzrkadľuje aj v štatistikách, kde predaj elektrických strojov v Japonsku je na úrovni 50% predaja vstrekovacích strojov, v Amerike 25% a v Európe okolo 6% .

Plne elektrické vstrekovacie stroje značky MITSUBISHI, séria MEt3 patrí k špičke na trhu. Séria MEt3 zahŕňa širokú škálu uzatváracích jednotiek a to konkrétne 50, 80, 100, 130, 180, 230 a 280 ton. Tieto uzatváracie jednotky sa dajú skombinovať s rôznymi typmi vstrekovacích jednotiek a s rôznymi veľkosťami skrutkovice. Zákazník si tak môže vybrať zo 71 možných kombinácií stroj doslova podľa svojich predstáv.
Tieto stroje sú výnimočné aj z iných hľadísk. Každý stroj je postavený na ultra pevnom špeciálnom ráme s označením RASMA-L, ktorý je natoľko pevný a odolný, že uzatváracia jednotka dokáže pri maximálnej vstrekovacej rýchlosti a tlaku pracovať s presnosťou 0.01mm na rozdiel od hydraulických vstrekovacích strojov, ktoré pracujú s presnosťou 0.1mm. Tento rám odolný voči vybráciám je pritom o tretinu ľahší ako konvenčné rámy a vysokú presnosť si udržiava aj po mnohoročnom používaní.

K vysokej presnosti a opakovateľnosti výrobku prispieva aj SRC-II a SRC-III dávkovací systém. Pri SRC-II dávkovacom systéme skrutkovica okamžite po meraní vytvára optimálny tlak na taveninu. Táto metóda zabezpečuje rovnakú hustotu taveniny vo forme, čoho výsledkom je konštantná hmotnosť výrobku v každom cykle. SRC-III dávkovací systém zabraňuje pomocou špeciálnej hlavy skrutkovice spätnému pretekaniu taveniny za hlavu skrutkovice. Rozdiely sú viditeľné pri nasledovnom porovnaní hmotnosti tých istých výrobkov vyrobených s a bez systému SRC:

  • Konvenčný systém – priem. odchýlka meraného výrobku=0,825%
  • SRC-II systém – priem. odchýlka meraného výrobku=0,323%
  • SRC-III systém – priem. odchýlka meraného výrobku=0,104%

Aby sme zabezpečili výlisky, ktoré budú dlhodobo spĺňať tie najprísnejšie kritériá kvality, musíme minimalizovať teplotnú fluktuáciu v ohrevnom valci. Nový algoritmus riadenia teploty udržiava kolísanie teploty v 5-tich ohrevných zónach rozmedzí ±0,2oC. Efektívne chladenie priestoru pod násypkou je vylepšené nezávislým duálnym chladením.

Samotné ovládanie stroja prostredníctvom operačného panela MAC-VIIIt je veľmi jednoduché. Na 26,4cm LCD dotykovej obrazovke sa dajú jednoducho a rýchlo zobraziť všetky potrebné informácie.

Ďalšia z veľkých predností týchto strojov je výrazná úspora prevádzkových nákladov. Až neuveritelné výsledky sú dosahované v úspore elektrickej energie. Pri výrobe testovacích platničiek (56g, materiál HI-PS, 2-násobná forma) bola spotreba elektrickej energie na hydraulickom stroji 5,578kw/h oproti 1,779kW/h na plne elektrickom vstrekovacom stroji MEt3-100, čo zodpovedá úspore viac ako 68%. Plne elektrické vstrekovacie stroje nepotrebujú hydraulický olej, ktorý je v hydraulických strojoch potrebné zároveň chladiť, čím sa znižujú náklady aj na tieto položky. Prácu so strojmi série MEt3 spríjemňuje aj ich nízka úroveň hladiny hluku na úrovni 65 dB.

Základné vlastnosti plne elektrických strojov MEt3:

Úspora energie
90%
Vysoká produktivita
60%
Odolná konštrukcia
55%
Stabilita parametrov
55%
Presnosť parametrov
55%
Nízke obstaravácie náklady
10%
Nízke prevádzkové náklady
10%
Nízke náklady na údržbu
10%
Nízka úroveň hluku
10%
Vysoký stupeň univerzálnosti: vhodný pre rôzne typy výrobkov
60%

Vynikajúce vlastnosti plne elektrických strojov ich predurčujú na výrobu zložitých a na presnosť náročných technických výliskov, ale na tieto stroje sa dás poľahnúť aj pri rôznych iných aplikáciách. Svojou vysokou presnosťou, rýchlosťou, nízkou hlučnosťou, nízkymi prevádzkovými nákladmi, jednoduchou inštaláciou, čistou prevádzkou a prijateľnou cenou sa plne elektrické vstrekovacie stroje sa pomaly stávajú neodmysliteľnou súčasťou kvalitných vstrekovní, ktoré vedia splniť aj tie najnáročnejšie želania svojich zákazníkov.